Dzień Mamy i Taty

Z tej to właśnie okazji 22 maja w sali kinowej Złotowskiego Domu Kultury

przedszkolaki zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.

Podczas występów na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Podczas ich wręczania całusom i uściskom nie było końca. Niezapomniane chwile na pamiątkę zostały uwiecznione na rodzinnych fotografiach.

Wszystkim Rodzicom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci. 

Zamierzenia opiekuńczo-wychowawczo- dyaktyczne

 

    Wiersza H. Łochockiej „Obrazek dla mamy”



Mamo,

namaluję ci obrazek

zupełnie sama.

Na tym obrazku

jesteśmy razem:

ja, twoja córka,

ty, moja mama.

A twój synek, mój brat,

podaje ci kwiat.

Jesteś pięknie ubrana,

uśmiechnięta i ładna

(rysowałam cię przecież

od rana!).

Tylko mi tu nie wyszło,

że ty, mamo,

jesteś bardzo, a bardzo

kochana!



    Piosenka „Moja wesoła rodzinka”

    1. My rodzinę dobrą mamy

Zawsze razem się trzymamy!

    choć czasem czas nas goni,

    My jak palce jednej dłoni!

    Ref. Mama, tata, siostra, brat

    i Ja- To Mój mały świat!

    Dużo słońca, czasem grad-

    To wesoły jest Mój świat!

    2. Mama zawsze kocha czule,

    Ja do mamy się przytulę.

    Tata kocha lecz inaczej,

    Uspokaja kiedy płaczę.

    3. Gdy napsocę i nabroję

    Siedzę w kącie, bo się boję.

    Tata skarci, pożałuje,

    A mamusia pocałuje.

    4. Kiedy nie ma taty, mamy

    Wszyscy sobie pomagamy.

    I choć sprzątać nie ma komu

    Jest wesoło w naszym domu.



 

 KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ


27 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej, który skierowany był do wszystkich przedszkolaków.
Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób.
Komisja konkursowa doceniła talent i uzdolnienia wok
alno – sceniczne wszystkich przedszkolaków. Dzieci otrzymały zasłużone brawa, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Naszą grupę reprezentowali Naomi Urbanek, Wojciech Piechocki, Tymon Doligała.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi!